למה צריך מנהל פרויקט לשיפוץ?

החלטתם לבנות או לשפץ את בית חלומתכם, מאיפה מתחילים? כמה זמן זה יקח? תורידו מעליכם דאגות יש פתרון!

למנהל הפרויקט תפקיד חשוב, הוא מרכז את כל פעילויות ניהול פרויקט בנייה, מתאם בין הגורמים המבצעים את הפרויקט. הוא מעורב בכל שלבי תהליך הבנייה, החל בתכנון לוחות זמנים, בחישובי כמויות של כל העבודות באתר הבניה, הערכה ובקרה תקציבית.
ענף הבנייה מכיל בתוכו תחומים רבים: עבודות שלד, עבודות גמר, איטום, אינסטלציה, חשמל ותקשורת, מיזוג אוויר, גילוי אש ובטיחות ועוד נושאים רבים ומגוונים. לצורך תיאום וביצוע בניית מבנה המשלב מערכות אלה, נחוץ אדם בעל ניסיון בניהול וידע מקצועי רב, בעל שפה משותפת עם כל המתכננים והיועצים השונים (אדריכלים, מהנדסים, יועצים סביבתיים, יועצי קרקע) ועם בעלי המקצוע והקבלנים ויודע לשלבם, לתאם ביניהם ולפתור בעיות שמתעוררות בעת התכנון או הביצוע.
מנהל פרויקט, בעל הידע המקצועי כאיש בניין, אחראי על ניהול לוחות הזמנים, תיווך ותיאום בין בעלי המקצוע השונים לבין בעל הנכס ורשויות התכנון והבנייה. הוא הציר המרכזי דרכו עוברים הנתונים השונים והבעיות המתעוררות. תפקידו לקבל החלטות אשר יביאו לסיום הפרויקט במועד ובתקציב המתוכנן.
מתפקידיו של מנהל פרויקט בניה: – ניהול פרוייקט בנייה משלב התכנון ועד סיומו. – להוות החוליה המקשרת בין המתכננים לבין בעלי המקצוע השונים והקבלנים. – עזרה בניהול מו"מ עם הקבלנים. – ליווי צמוד של כל עבודות הבניה. – קביעת סדרי קדימויות בביצוע העבודה. – תאום לוחות זמנים בין הגורמים הרבים המעורבים בבנייה: בעלי מקצוע שונים, קבלנים, ספקי חומרי בניה וכו`. – בדיקת ארגון אתר הבניה. – רישום וצילום של הפעילויות המתבצעות באתר.